Recenzje / Wiadomości

kategoria: OPPO BDP-105EU
2012-12-18

Recenzja OPPO BDP-105 dla hometheaterhifi.com

To co tu widzimy to nie kolejny uniwersalny odtwarzacz Blu-ray, ale urządzenie które stanowi centrum multimedialne naszego domu. OPPO BDP-105EU został zaprojektowany jako odtwarzacz Blu-ray z fenomenalną jakością audio i wideo, stanowi też jednak wielozadaniowy serwer multimediów. Rezultat jest niesamowity. Jak tylko zostanie skończona aplikacja do iPada będziemy mieli prawdziwe uniwersalne centrum multimedialne poziomu audiofilskiego, o prawie nieograniczonym potencjale - pisze John Johnson w swojej recenzji na portalu hometheaterhifi.com

Odtwarzacz OPPO BDP-105EU to już nie tylko Blu-ray, lecz prawdziwe centrum multimedialne naszego domu!

OPPO BDP-105EU

"Wraz z wydaniem BDP-105, OPPO kontynuuje tradycję bycia liderem na rynku odtwarzaczy Blu-ray. Posiada każde wejście o jakim można sobie zamarzyć, stając się nie tylko uniwersalnym odtwarzaczem, ale wręcz uniwersalnym serwerem. Jakość wideo jest fenomenalna, a jakość dźwięku jest taka do jakiej OPPO nas przyzwyczaiło: poziomu audiofilskiego.”

Wykonanie

„Sekcje analogowe OPPO BDP-105EU oparte są o sprawdzony design modelu OPPO BDP-95. Używają one tego samego konwertera ESS Sabre32 Reference DAC (ES9018) i tych samych wzmacniaczy operacyjnych LM4562/LME49720. Główne różnice polegają na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym i asynchronicznym konwerterze USB DAC dla dźwięku pochodzącego z komputera. W celu zmieszczenia ich w odtwarzaczu, OPPO poczyniło pewne zmiany w konstrukcji. W przeciwieństwie do OPPO BDP-95EU, sto piątka posiada jedną parę DACów na każde wyjście RCA, jedną na XLR i dwie pary na wzmacniacz słuchawkowy. Ta nowa konfiguracja minimalizuje zakłócenia i przesłuchy.”

„Dzięki mnogości wejść prawie każde źródło cyfrowe może być podłączone do odtwarzacza. Z tego względu spełnia on bardziej rolę uniwersalnego serwera niż odtwarzacza. Po wyjściu aplikacji na iOS, będzie można przeglądać pliki ze wszystkich źródeł podłączonych do BDP-105 i sterować odtwarzaczem np. za pomocą iPada. Naprawdę, odtwarzacze OPPO na naszych oczach przekształcają się w serwery multimedialne z odtwarzaczem Blu-ray będącym jedynie dodatkiem (wciąż jednak najwyższej jakości) .”

OPPO BDP-105EU tył

Użytkowanie

„Wydane na Blu-ray z okazji setnych urodzin studia Universal "Szczęki" wypadają spektakularnie zarówno pod względem dźwięku, jak i obrazu. Ścieżki dźwiękowe oryginalnego filmu zostały zremiksowane do formatu 7.1 surround, przez co dźwięk jest najwyższej jakości, a odtwarzacz OPPO potrafi z niego wydobyć wszystko co najlepsze. W oryginalnym stereo, w kinie, film był wystarczająco przerażający, jednak w pełnym 7.1 surround sprawia, że chcesz się wczołgać pod krzesło.”

„Używając opcji Bitstream i połączenia HDMI odsłuchałem wiele wielokanałowych Super Audio CD w odtwarzaczu. "The Nutcracker" jest jednym z moich ulubionych wakacyjnych albumów i na szczęście ma wspaniałą wielokanałową wersję. Majstersztyk Czajkowskiego został odtworzony w całej jego dźwiękowej chwale przez OPPO.”

„Podłączenie słuchawek HiFiMAN HE-500 do wyjścia słuchawkowego OPPO BDP-105 było sporym objawieniem. DAC na tym wyjściu jest podwójny, co pozwala na wystarczające natężenie prądu do obsłużenia słuchawek, które zwykle mają niską impedancję. Słuchawki HE-500s są wyjątkowe ze względu na użycie planarnych, magnetoelektrycznych głośników, przez co przekazują najmniejsze detale i niuanse dźwięku. BDP-105 ma tak małe zniekształcenia, że jest najlepszym wzmacniaczem słuchawkowym jaki kiedykolwiek słyszałem."

„Dla przykładu, głos Barbary Streisand jest standardem na podstawie którego damskie wokale mogą być oceniane. Przy odsłuchiwaniu na słuchawkach jej głos był ulokowany centralnie, podczas gdy wokół otaczała ją pełna orkiestra. Skrzypce pieściły ją jak dziesiątki aksamitnych dłoni, a ich dźwięk był krystaliczne czysty, bez najmniejszego śladu ostrości. Używałem głośności zestawu słuchawkowego ustawionej na 50. Polecam to ustawienie lub cichsze, aby po podpięciu słuchawek dźwięk nie był zbyt głośny, potem wystarczy dostosować go do swoich upodobań.”

Podsumowanie

„To co tu widzimy to nie kolejny zwykły uniwersalny odtwarzacz Blu-ray, ale urządzenie które jest centrum multimedialnym naszego domu. Ma każde możliwe wejście, wliczając w to wejścia USB na dyski zewnętrzne co daje nam nielimitowaną przestrzeń na trzymanie muzyki i filmów, czy też podłączenie do sieci Wi-Fi dzięki czemu możemy mieć do nich dostęp z każdego miejsca w domu. BDP-105EU został zaprojektowany jako odtwarzacz Blu-ray z fenomenalną jakością audio i wideo, z dodatkowymi funkcjonalnościami serwera multimediów, nie jako zlepek kilku terabajtów danych podłączonych do Wi-Fi z odtwarzaczem Blu-ray jako dodatek.”

„Rezultat jest niesamowity. Jak tylko zostanie skończona aplikacja na iPada będziemy mieli prawdziwe uniwersalne centrum multimedialne poziomu audiofilskiego, o prawie nieograniczonym potencjale”

„Dobra robota OPPO!”

 

Aplikacja dla iOS jest już dostępna! Szczegóły w dziale Wsparcie - Aplikacje dla OPPO.

 

Zobacz produkt:

OPPO BDP-105EU

kategorie:  © 2018 Cinematic, Wszystkie prawa zastrzeżone   
projekt i wykonanie: e-technologie.pl