Recenzje / Wiadomości

kategoria: OPPO HA-2
2016-02-07

Nagroda roku SoundStage! HI-FI dla OPPO HA-2.

Magazyn SoundStage! HI-FI uznał przenośny wzmacniacz słuchawkowy / DAC OPPO HA-2 za najlepsze urządzenie 2015 roku w kategorii "przenośna elektronika" !


Pierwszy raz, gdy zobaczyłem OPPO HA-2 na jednej z wystaw audio, wyglądał on dla mnie na urządzenie mogące kosztować około 4000 zł. Okazało się jednak, że urządzenie wycenione jest prawie dwa razy taniej. Błagałem Hansa, aby zrecenzował HA-2 na łamach SoundStage! Xperience. Zrobił to i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.
 
HA-2, to wzmacniacz słuchawkowy i DAC ukryte w pięknej metalowej obudowie owiniętej w prawdziwą skórę, rozmiarami zbliżony do iPhone 6. HA-2 ma wystarczającą moc do wysterowania większości słuchawek oraz odpowiednio niską impedancję wyjściową, aby nie wpływać na odpowiedź częstotliwościową słuchawek. W sercu sekcji DAC znajduje się układ ESS Sabre ES9018K2M, obsługujący sygnały PCM o rozdzielczości maksymalnej 32-bit / 384 kHz oraz sygnały DSD 64/128/256.
 
Co do ogólnych wrażeń Hansa odnośnie HA-2, zacytuję fragment z testu jego autorstwa:
 
"Niektóre produkty, które testuję ekscytują mnie bardziej od innych, ale nie przypominam sobie, czy kiedykolwiek byłem kompletnie zauroczony jakimś urządzeniem, tak jak teraz jestem zachwycony genialnym OPPO HA-2. To niesamowicie dobrze zaprojektowane urządzenie, z jakością wykonania i klasą najnowszych iPhone-ów oraz designem i funkcjonalnością, które sprawdzą się w każdych warunkach."
 
Choć HA-2 może nie być najbardziej innowacyjnym urządzeniem jakie stworzono, to połączenie jego ceny oraz mnóstwa pozytywnych cech sprawiają, że jest to jedna z najlepszych propozycji spośród wszystkich dostępnych wzmacniaczy słuchawkowych.
kategorie:  © 2018 Cinematic, Wszystkie prawa zastrzeżone   
projekt i wykonanie: e-technologie.pl