Oprogramowanie BDP-93EU/95EU

W celu zachowania wysokiej funkcjonalności i stabilności urządzenia, należy raz na jakiś czas sprawdzić czy posiada się aktualną wersję oprogramowania. Na niniejszej stronie zawsze widnieje informacja o aktualnej i obowiązującej wersji.

 

Data publikacji: 19 października 2012

kategoria: najnowsza wersja oficjalna (bez możliwości odtwarzania plików ISO)
Main Version:
BDP9xEU-74-0908
Loader Version: CN0900
Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)
Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

Niniejsza aktualizacja jest najnowszą wersją oprogramowania dla odtwarzaczy OPPO BDP-93EU oraz OPPO BDP-95EU.

W stosunku do poprzedniej oficjalnej wersji oprogramowania BDP9xEU-66-0413, najważniejsze zmiany dotyczą:

1. Rozwiązano problem, który powodował niewyświetlanie się napisów na ekranie dla niektórych płyt Blu-ray. Użytkownicy zgłaszali, że po załadowaniu płyty i wybraniu języka napisów w Top Menu, napisy nie pokazywały się automatycznie gdy rozpoczynało się odtwarzanie. Użytkownik musiał przełączyć opcję napisów z on na off i odwrotnie lub zmienić język napisów aby napisy wyświetlały się poprawnie. Ten problem został rozwiązany.

2. Rozwiązano okazjonalne zaniki sygnału analogowego audio podczas odtwarzania niektórych materiałów w standarcie DTS-HD, po aktualizowaniu oprogramowania odtwarzacza BDP-95EU do wersji BDP9xEU-71-0723. Ten problem został rozwiązany.

3. Materiały VEVO są teraz wspierane w aplikacji YouTube Leanback.

4. Rozwiązano problem z ładowaniem filmu "American Gangster" (BD, 2009). Użytkownicy zgłaszali, że początkowe menu, które pozwalało wybierać między wersją kinową badź rozszerzoną filmu, przestało się wyświetlać po zainstalowaniu oprogramowania w wersji BDP9x-71-0723. Ten problem został rozwiązany.

Do aktualizacji wykorzystaj złącze USB. Oprogramowanie do pobrania – POBIERZ.

Aktualizacja jest również dostępna poprzez Internet bezpośrednio z poziomu odtwarzaczy OPPO.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Data publikacji: 23 grudnia 2011
kategoria: wersja oficjalna (z możliwością odtwarzania plików ISO)

Main Version: BDP9xEU-61-1219
Loader Version: CN0900
Sub Version: MCU93-09-0218 (BDP-93EU)
Sub Version: MCU95-08-0218 (BDP-95EU)

 

Niniejsza aktualizacja jest najnowszą oficjalną wersją oprogramowania dla odtwarzaczy OPPO BDP-93EU oraz OPPO BDP-95EU.


W stosunku do poprzedniej oficjalnej wersji oprogramowania  BDP9xEU-57-0917, najważniejsze zmiany dotyczą:

1.  Dodano funkcję „Chapter Repeat” dla niektórych autoryzowanych filmów  Blu-ray z funkcją BD-Java. W celu wyboru pożądanego trybu powtarzania, podczas odtwarzania filmu, należy nacisnąć przycisk REPEAT na pilocie. BD-Java jest technologią ciągle rozwijającą się, z uwagi na to opcja „Chapter Repeat” może nie działać dla wszystkich obecnych jak i przyszłych wydań płyt z  BD-Java.

2. Rozwiązano problem wczytywania  materiału wideo, obserwowany w przypadku seriali telewizyjnych: "Fringe" (sezon 3, 2011), "Chuck" (sezon 4, 2011), "Dexter" (sezon 5, 2011) wydanych na płytach BD. Zdarzało się, że po włożeniu jednej z wymienionych płyt do odtwarzacza, OPPO zatrzymywał odtwarzanie płyty lub wysuwał tackę z płytą.  Błąd udało się skutecznie wyeliminować.

3. Rozwiązano problem z funkcja „Fast Forward (FWD)” przy odtwarzaniu niektórych plików muzycznych w formacie Flac. Problem był zauważalny w momencie gdy użytkownik odsłuchując dany utwór chciał go przewinąć, przyciskając „FWD” na pilocie, w przypadku niektórych utworów OPPO automatycznie przeskakiwało na następną ścieżkę. Problem został całkowicie wyeliminowany.

4.   Wprowadzono nowe ustawienia dla BD-Live, wymagane do ładowania filmów Blu-ray. Niektóre wydania wymagały aby opcje „BD Live” ustawić na „ON” w konfiguracji sieci, nawet jeśli OPPO nie miało dostępu do internetu. Problem został rozwiązany.

5.   Rozwiązano problem zaniku kanałów FL oraz FR podczas odtwarzania plików Wav 7.1. Klienci poinformowali nas, że zdarzały się sytuacje, w których wymienione wyżej kanały zostawały całkowicie wyciszane. Problem udało się całkowicie wyeliminować.

6.   Dodano możliwość bezpośredniego odtwarzania plików ze struktury  BDAV, zawierającej w sobie pliki AVCHD nagrywane przez kamery HD.

7. Poprawa ogólnej kompatybilności dla zbliżających się nowych wydań Blu-Ray jak i próbek podesłanych przez użytkowników odtwarzaczy OPPO.

 

Wszystkie funkcjonalności z poprzednich wersji oprogramowania także występują w tej wersji.
Do aktualizacji wykorzystaj złącze USB. Oprogramowanie do pobrania – POBIERZ.

Uwaga: Aktualizacja nie jest dostępna poprzez Internet bezpośrednio z poziomu odtwarzaczy OPPO.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Aktualizacja oprogramowania może odbywać się na kilka sposobów:

1. aktualizacja poprzez złącze USB (poniżej)
2. aktualizacja poprzez napęd CD/DVD/BD
3. aktualizacja poprzez Internet (LAN)

Szczegółowy opis znajduje się poniżej:

I. Aktualizacja z wykorzystaniem przenośnej pamięci USB

1. Kliknij LINK w celu pobrania spakowanego w formacie .zip pliku do aktualizacji za pomocą USB.

2. Podłącz przenośną pamięć USB do komputera i rozpakuj plik zip ze znajdującą się na nim aktualizacją (pamięć USB musi być sformatowana w systemie plików FAT, FAT32 bądź NTFS). Sprawdź czy na pamięci przenośnej w jej głównym katalogu znajduje się folder UPG. Upewnij się, że folder UPG nie znajduje się w żadnym innym podfolderze. W folderze UPG znajdują się 4 pliki (w zależności od wersji oprogramowania nazwy plików mogą być inne): BDP9XEU.bin + BDP9XEU.sign + DVD460.bin +MCU93.bin.3. Odłącz pamięć USB od komputera (zalecane jest usunięcie za pomocą opcji „bezpieczne usuwanie sprzętu” dostępnej w systemie operacyjnym).

4. Włącz telewizor i podłączony do niego odtwarzacz OPPO.  W odtwarzaczu nie może znajdować się żadna płyta. Upewnij się, że do odtwarzacza nie jest podpięta żadna inna przenośna pamięć USB.

5. Podłącz do USB pamięć zawierającą pliki z aktualizacją oprogramowania do jednego z dostępnych gniazd USB znajdujących się na przednim oraz tylnym panelu sterowania.

6.Odtwarzacz zazwyczaj automatycznie wykrywa nowe oprogramowanie. W przypadku, kiedy nie pojawi się stosowny komunikat, wciśnij przycisk SETUP na pilocie i wejdź do menu konfiguracji (set-up).  Wybierz Device Set-up, Firmware Upgrade, a następnie Via USB.

7. Wykonaj instrukcje pojawiające się na ekranie w celu zakończenia procesu aktualizacji oprogramowania. System będzie zadawał po kolei pytania, czy chcesz dokonać aktualizacji poszczególnych modułów. Za każdym razem wybieraj OK.  Używaj przycisków na pilocie. Nie używaj przycisków na panelu głównym odtwarzacza ponieważ przerwie to proces aktualizacji.

8. Nie próbuj wyłączyć odtwarzacza, odłączyć zasilania lub naciskać jakiegokolwiek przycisku innego niż niezbędny do odpowiedzi na wyświetlane na ekranie pytania.

9. Po załadowaniu nowej wersji oprogramowanie, odtwarzacz automatycznie się wyłączy. Wyjmij napęd USB po automatycznym wyłączeniu się odtwarzacza.

10. Po zakończeniu procesu aktualizacji włącz ponownie odtwarzacz. Sprawdź, czy najnowsze oprogramowanie zostało wgrane poprawnie. Wybierz "Device Set-up” - “Firmware Information”. Jeśli zauważysz, że wyświetlana wersja oprogramowania nie zgadza się z wersją wgrywaną poprzez napęd USB – powtórz process aktualizacji od punktu 4. Upewnij się, że wszystkie pliki aktualizacyjne znajdują się na nośniku USB.

11. Niezwykle ważny krok na koniec: Z poziomu "set-up menu”, wybierz “Device Set-up”,  a następnie “Reset Factory Default”, a następnie wybierz OK, w celu zresetowania ustawień odtwarzacza. Swoje ustawienia wprowadź dopiero po wykonaniu restartu i ponownego uruchomienia urządzenia. Warto również odłączyć na chwilkę przewód zasilający.

12. Gratulacje! Dokonałeś aktualizacji oprogramowania. Usuń folder UPG z napędu USB, aby przypadkowo nie dokonać ponownej aktualizacji.

13. Jeśli po wgraniu nowego oprogramowania doświadczyłeś dziwnego zachowania ze strony odtwarzacza, po wykonaniu "Factory Reset" wyłącz urządzenie wypinając przewód zasilania. Po chwili podłącz ponownie zasilanie i wprowadź stosowne ustawienia.
    RECENZJE / WIADOMOŚCI:


   2018-02-20   |   OPPO UDP-205
   W serwisie Enjoy the Music odtwarzacz wieloformatowy OPPO UDP-205 został zrecenzowany przez Leonarda Norwitza. "Naprawdę high-endowy odtwarzacz audio-video w cenie nieoderwanej od rzeczywistości" - czym flagowy model OPPO zasłużył sobie na te pochwały? Przeczytajcie nasz skrót recenzji, aby się przekonać.
   2018-01-23   |   OPPO UDP-205
   We wrześniowym numerze magazynu Audio-Video znajdziemy recenzję odtwarzacza OPPO UDP-205 autorstwa Filipa Kulpy i Michała Sommerfelda. Zobaczcie, czym flagowy wieloformatowy odtwarzacz OPPO zasłużył sobie na wyróżnienie „Wybór redakcji”.
     © 2018 Cinematic, Wszystkie prawa zastrzeżone   
   projekt i wykonanie: e-technologie.pl